I ri Xhejmsi dhe pjeshka gjigande Shiko më të madhe

Xhejmsi dhe pjeshka gjigande

Roald Dahl BCA0172

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Aventura më e madhe e jetës e pret djaloshin Xhejms Henri Troter, por ai ende nuk e di! Deri atë çast ai jeton me teto Sfungjerkën dhe teto Spicën, që të dyja të liga e të tmerrshme sa s'bëhet! Jeta s'i fal asnjë kënaqësi Xhejmsit të vogël, deri kur befas një gjë çudishme ndodh në kopshtin e shtëpisë... një kokërr pjeshke majë pemes nis të rritet e të rritet pa pushim! Brenda saj ndodhen shtatë insekte, qenie të pashoqe, që do ta shoqërojnë Xhejmsin në një udhëtim magjepsës.

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Çabej
ISBN9789995635572

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Faqe155
ISBN9789995635572
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBeti Njuma