Miguel de Cervantes Saavedra

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 7 of 7 items
 • Quick view
  2 700 Lekë 3 000 Lekë -10% Out of stock

  2 700 Lekë
  3 000 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  890 Lekë In Stock

  ...udhëtimi i Don Kishotit nuk është një udhëtim hapësinor, por bën pjesë në udhëtimin e brendshëm të njerëzimit.

  890 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Ritregimi i kryeveprës së Servantesit Don Kishoti i Mançës", nuk është një shkurtim mekanik; kjo punë ka në vetvete elementë të vërtetë krijues dhe kjo është një nga meritat themelore të Odhise Grillos." Prof. Jorgo Bulo "Odhise Grillo ka bërë një ndërmarrje të guximshme dhe plot vlera... Autori, siç do të shprehej Noli, "është rrokur me romanin dhe pas...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Ky libër është një nga kryeveprat e letërsisë botërore, një ndalesë e pashmangshme për këdo që komunikon me letërsinë. Ky vëllim vjen me një tjetër kuptim në gjuhën shqipe dhe për kohën kur është përkthyer. Servantesi është përkthyer nga Fan Noli

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 070 Lekë 2 300 Lekë -10% In Stock

  Me ne fund vjen e perkthyer serish kryevepra e mijevjecarit, Don Kishoti i Mances, permes shqiperimit nga origjinali ne spanjisht te Bajram Karabollit, dhe botuar nga Albas. Nje sipermarrje kolosale e cila ridimensionon receptimin e lexuesit shqiptare me kete veper te madhe te te gjitha koherave

  2 070 Lekë
  2 300 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Nje prej kryeveprave te letersise boterore na vjen Don Kishtoi i Mances na vjen ne nje perkthim te ri nga origjinali prej shqiperuesit te njohur, Bajram Karabolli dhe hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Albas

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock

  Ky botim në shqip i vëllimit II të Sojliu mendjemprehtë, Don Kishoti i Mançes, - veprës së konsideruar si romani i parë modern dhe polifonik, një ndër kryeveprat e letërsisë,- e bën të plotë ripërkthimin në shqip pas 100 vjetësh.

  1 300 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 7 of 7 items