I ri Cmim i reduktuar! Trilogjia e Unazës Çudibërëse Shiko më të madhe

Vetëm online

Trilogjia e Unazes Cudiberese

J. R. R. Tolkien BD0524

Libër i ri

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

SETI PËRMBAN KËTO LIBRA:

Kryezoti i Unazave, Besëlidhja e Unazës, Libri i parë. Vetëm këtë libër porosite tek linku KËTU:  

Ky libër "Besëlidhja e Unazës" është pjesa e parë e aventurës epike të J. R. R. Tolkinit, të titulluar "Kryezoti i unazave". Një hobitasi të vogël nga Krahina, Frodos i besohet një deturë e jashtëzakonshme. Ai duhej të bënte një udhëtim të rrezikshëm në Epokën e Tretë të Dheut të Mesëm drejt Kullës së Zezë të Mordorit, ku duhej të shkatërronte Unazën e Pushtetit, e vetmja gjë që mund të parandalonte sundimin e lig të Kryezotit të zi.

Kryezoti i Unazave, Dy kullat, Libri i dytë. Vetëm këtë libër porosite tek linku KËTU:

Në këtë libër tregohet tmerri i pjesëtarëve të Besëlidhjes së Unazës nga ardhja e Errësirës së Madhe dhe shpërthimi i Luftës së Unazës, e cila trajtohet më gjerësisht në vëllimin e tretë dhe të fundit, të titulluar "Kthimi i Mbretit".

Kryezoti i Unazave, Rikthimi i Mbretit, Libri i tretë. Vetëm këtë libër porosite tek linku KËTU:

Teksa hija e ligë e Mbretit të Zi po përhapet gjithnjë e më shumë, ushtritë e tij po mblidhen. Burrat, xhuxhët, elfët, dhe mjekërpemët bashkohen për të luftur kundër Mbretit të Zi. Ndërkaq, Frodoja dhe Semi vijojnë luftën e tyre nëpër Mordor në përpjekjen e tyre heroike për të shkatërruar Unazën e Vetme.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller