Cmim i reduktuar! Dy libra per fatet njerezore Shiko më të madhe

Dy libra per fatet njerezore

Lauren Groff, Brunilda Zllami A-000510

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set librash kemi mbledhur bashke dy autore: Lauren Groff dhe Brunilda Zllami, te cilat permes rrefimeve te tyre depertojne thelle brenda historive njerezore, analizojne fatet e njerezve ne marredheniet mes tyre, ne boten e brendshme psikologjike, me pasionet dhe sfidat qe perballen burri dhe gruaja per ta kuptuar njeri-tjetrin.

Më shumë detaje

600 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj

2 340 Lekë

-10%

2 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Fate dhe shtrengata” nga Lauren Groff

Me një stil të shkruari tejet të thellë dhe të shkëlqyer, Lauren Groff ka arritur t’i japë mjeshtëri rrëfimtare asaj që mund të lexohet si një pjesë teatrore, si një tragjedi e vënë në jetë nga dy personazheve të shkëlqyer; sepse çdo histori ka dy anë, ndërsa çelësi i një martese nuk është e vërteta, por sekreti.

Fluturimi i fundit” nga Brunilda Zllami

Brunilda Zllami vjen këtë herë me një libër tronditës, e rritur edhe më si shkrimtare, si një rrëfyese e rrallë në llojin e vet, duke na përcjellë emocione pa fund. Bukuria e këtij libri shfaqet më së shumti në pikturimin e personazheve, kaq të vërteta, sa të duket se i ke njohur ose janë te dhoma tjetër, që lidhen në histori e të rrëmbejnë në një udhëtim marramendës, duke jetuar ditë për ditë me ta, duke u përfshirë fuqishëm dhe duke ndjerë çdo emocion, dhimbje e dashuri të tyre, siç ndodh vetëm me librat e mirë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë