Europastani dhe bibilushi Shiko më të madhe

Europastani dhe bibilushi

Robert Thomanikaj A-000729

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër autori merret, po si tek „Albanistani ynë“, me tema të ndryshme social-politike, por në hapsira më të gjera, duke kaluar kufijtë e Albanistanit dhe duke u hedhur në Europë e më tej. Shkrimet janë më të shkurtra, duket për t’mos e mërzitur lexuesin. Temat e të drejtave të njeriut mbizotërojnë faqet e librit.  

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Vllamasi
ISBN9789928179012

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Është e qartë, se me shtimin dhe përhapjen më tej të analizave kritike që autori bën, ai i shton shikim-vëngërsit ndaj tij, kundërshtarët e tij, po ashtu gur-hedhësit e fshehur. Kështu ai përherë e më tepër shton edhe pengesat në jetën e tij, mosfavoret, si dhe pakëson padashur dashamirësit e tij dhe të mirat e ndryshme materiale. Por ai nuk beson se e kundërta do i shtojë qetësinë e jetës, apo do sjellë jetë më të mirë për fëmijët e tij, për brezat e ardhshëm, ndaj ai nuk i ndahet të vërtetave, sado të hidhura ato të jenë e për cilindo.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe224
ISBN9789928179012
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë