I ri Mbamendjet e mia Shiko më të madhe

Mbamendjet e mia

At Pierbattista Grumelli A-004613

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër sjell historinë rreth 35-vjeçare të misioneve franceskane në Shqipëri në periudhën 1873 – 1898. Misionari Apostolik në Shqipëri, At Pierbattista Grumelli ka mbajtur shënime gjatë asaj periudhe dhe i ka shkruar në një ditar, të cilat vijnë të përkthyera nga Prof. As. Dr. Vincens Ndoc Marku, ndonëse ka pasur edhe ndonjë mangësi në dokumentet që janë gjetur në Milano. Ky libër sjell edhe të dhëna historike me vlerë mbi zhvillimin e Shqipërisë në atë periudhë

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789995697907

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Faqe210
ISBN9789995697907
V. Bot2019
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVincens Marku