I ri Shqypnija serafike Shiko më të madhe

Shqypnija serafike

At Marjan Prelaj A-004610

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër vjen për herë të parë për lexuesit shqiptar; Ajo është shkruar që në vitin 1971 nga autori dhe është konceptuar si një punim mbi misionin shëtitës në Shqipëri për Urdhrin Franceskan. Frati Marjan Prelaj është pak i njohur por ai ka kontribute të shquara për historinë e Shqipërisë që nga viti 1912 dhe në vijim.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789995697921

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Në këtë libër autori i është referuar teksteve burimore të historisë së franceskanëve dhe të asaj kombëtare. Sic del qartë edhe nga ky libër, autori i njeh shumë mirë këto burime dhe punon në mënyrë serioze në to për të sjellë aspekte të panjohura të rolit të Franceskanëve për zhvillimin shpirtëror, kulturor dhe politik të Shqipërisë. Vepra vjen tek lexuesi sipas versionit origjinal, me pak ndryshime ku sipas Botuesit ka pasur kryesisht gabime ortografike. Përmes këtij libri realizohet edhe dëshira e autorit për të dëshmuar trashëgiminë e fuqishme të Franceskanëve për Kishën Katolike dhe për Shqipërinë në përgjithësi.

 

 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Faqe202
ISBN9789995697921
V. Bot2019
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë