I ri Provinca Franceskane shqiptare Shiko më të madhe

Provinca Franceskane shqiptare

Át Donat Kurti A-004612

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është ndër botimet më cilësore për historinë 7 shekullore të Lëvizjes Franceskane në Shqipëri e cila ka nisur fill pas vdekjes së themeluesit të saj Françesku i Asizit(1226). Ky botim është rishikim i historisë që në vitin 1965 kur e ka shkruar autori, të cilit i janë dasht plot 50 vjet për të përmbyllur me sukses këtë studim me vlera të shumëfishta.

Më shumë detaje

12 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
ISBN9789995697754

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Vepra është e ndarë në tri pjesë:

Në pjesën e parë jepen të dhëna për organizimin e Provincës Franceskane

Në pjesën e dytë tregohet veprimtaria në lëmin fetar dhe kulturor të françeskanëve në Shqipëri.

Në pjesën e tretë flitet mbi Motrat Stigmatine që janë edhe ato gjymtyrë të françeskanëve me të njëjtin shpirt dhe program.

Franceskanët shqiptarë kanë dhënë një kontribut të madh jo vetëm për fenë por edhe për zhvillimin e kombit tonë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe320
ISBN9789995697754
Viti i Botimit2019
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim