Perplsja e anijes "Xhonatan" 2 Shiko më të madhe

Perplasja e anijes "Xhonatan", vell. II

Zhyl Vern BOM0122

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky vëllim është vazhdim i historive të Kau-djer, personazhit që do të jetojë në paqe në mes të natyrës dhe popullsive indigjene në zonën e quajtur Magelan, por bujaria dhe mirësia e tij shpërndorohen nga kolonët që rrezikojnë jetën në udhëtimet e tyre në ishull. Cilat janë aventurat e Kau – Djer dhe si e vendos autoritetin e tij ai?

Më shumë detaje

201 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN 9789994341504

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Romani rrëfen historinë e një njeriu misterioz të qajtur Kau – djer. Ai jeton në Magelania, një rajon në kryqëzim të rrugëve Magelan. Pasi arrin të mbijetojnë personazhi iu jep ndihmë popullsive indigjene të Malegalit. Megjithatë kur një grup rrezikon të mbytet në ishullin Host, Kau djer iu ofron ndihmë, duke iu krijuar mundësinë që të vendosin koloninë e tyre në zonë, por refuzon që ti sundojë ata. Por kolonët bëhet viktima të luftës për pushtet, dhe personazhi heq dorë nga parimet e tij paqësore. Pas vendosjes së rendit në zonë, ai bëhet drejtuesi i zonës, duke rikthyer kështu autoritetin e tij.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe211
ISBN 9789994341504
Titulli origjinalOMSCA-1
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiFatmir Dibra