Pese jave ne balon Shiko më të madhe

Pese jave ne balon

Zhyl Vern BUE084

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Eksploruesi Dr. Samuel Fergusson, i shoqëruar nga shërbëtori i tij Xho dhe miku i tij, gjuetari profesionist Riçard Dik Kenedi, vendosin të udhëtojë përqark Afrikës me ndihmën e një balone me hidrogjen. Udhëtimi nis nga Zanzibari, në bregun lindor, dhe vazhdon përmes liqenit Viktoria, liqenit Çad drejt Senegalit të sotëm, bregut perëndimor.

Më shumë detaje

269 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Eksploruesi Dr. Samuel Fergusson, i shoqëruar nga shërbëtori i tij Xho dhe miku i tij, gjuetari profesionist Riçard "Dik" Kenedi, vendosin të udhëtojë përqark Afrikës me ndihmën e një balone me hidrogjen. Udhëtimi nis nga Zanzibari, në bregun lindor, dhe vazhdon përmes liqenit Viktoria, liqenit Çad drejt Senegalit të sotëm, bregut perëndimor. Libri është i mbushur me momente rastësore, ku problemet shmangen sepse, papritur, era ndryshon drejtim në momentin e duhur. Balona bie pak para përfundimit të udhëtimit, por protagonistët gjithsesi bien në një vend mik dhe që andej shkojnë drejt Londrës.

Të dhëna

Faqe178
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEnver Fico