Aventurat e Bakut Shiko më të madhe

Aventurat e Bakut

Xhek London A-005280

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ashtu siç është romani i luftës njerëzore, egërsisë dhe ndryshimit, Aventurat e Bakut mbase është më shumë një roman dashurie: i dashurisë që shpon çdo errësirë, i dashurisë që mund çdo të keqe.

Më shumë detaje

6 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608132

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vepra që keni në dorë tregon historinë e shndërrimit të një qeni shtëpiak në një qen slite.

Aventurat e Bakut është drama e qenve të vënë në punë në kushte shumë të vështira nga njerëz të pangopur, të pamëshirshëm dhe të pandjeshëm.

Në këtë roman, autori na përshkruan me tone realiste peripecitë e një qeni të përvuajtur e të etur për dashuri.

Megjithë kushtet negative, drita e Dashurisë nuk është fikur dhe do të ndriçojë përsëri.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe111
ISBN9789995608132
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNermin Aga