Aventurat e kapitenit Hateras, vëllimi i parë Shiko më të madhe

Aventurat e kapitenit Hateras, vellimi i pare

Zhyl Vern BOM0101

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në roman, Shandon Mate i parë merr një letër misterioze ku i kërkohej atij të ndërtonte një vapor përforcuar në Liverpul.

Më shumë detaje

104 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341115

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Si ai drejton për Melville Bay dhe Labyrinth Arktik, një pjestar ekuipazhi në fund e zbulon veten si kapiteni John Hatteras, dhe obsesioni i tij – të shkojë në Polin e Veriut. Pas përjetimit të të ftohtit të tmerrshëm dhe urisë, kapiteni Treks përgjatë udhëtimit të tij të ngrirë ngelet në kërkim të karbuantit. Braktisur nga shumica e ekuipazhit të tij, si dhe të shoqëruar nga një kërkues rival amerikan, Hatteras vazhdon udhëtimin e tij në Poli, ndeshi rreziqe pafund dhe aventura përgjatë rrugës.

Të dhëna

Faqe216
ISBN9789994341115
Titulli origjinalOmsca-1
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiFilip Jakova