Vajza e historive Shiko më të madhe

Vajza e historive

L. M. Montgomery BOM0161

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Njihuni me Sara Stenlin, e njohur në libër si Vajza e Historive. Ajo është heroina më e këndshme për L.M.Montgomery, bashkë me personazhin tjetër aq të njohur Ana Flokëkuqja.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN978-9928-263-09-4

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Sara Stenli është një vajzë vetëm katërmbëdhjetë vjeç, por ajo mund të rrëfejë tregime me një zë magjepsës aq të pastër e aq të gjallë, sa mund të shkrijë një zemër prej guri, që nuk mund t’u rezistosh së dëgjuari, të cilat të zhvillojnë imagjinatën dhe njëkohësisht të prekin thellësisht ndjenjat.

VLERESIME

“Vajza e Historive”, më i preferuari nga librat e mi.

L. M. Montgomery

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe256
ISBN978-9928-263-09-4
Titulli origjinalThe stories girl
RedaktoriLoredan Bubani
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiViola Robo