Ditar i pashkruar Shiko më të madhe

Ditar i pashkruar

Celeste Ng BLV0002

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman i mbushur me emocione në të cilin përshkruhet jeta, mosmarrëveshjet dhe pikëllimi i një familjeje.

Më shumë detaje

101 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN978 9928 216 04 5

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Lidia ka vdekur, por këtë nuk e di ende askush. Kështu fillon ky roman i mrekullueshëm që flet për një familje aziatiko-amerikane që jetonte në një qytet të vogël të Ohajos në vitet 1970. Lidia është vajza e parapëlqyer e Marlin dhe Xhejms Lisë dhe prindërit e saj janë të vendosur që ajo të përmbushë ëndrrat që ata nuk arritën t'i realizonin njëherë e një kohë. Por kur trupi i saj gjendet në liqenin e qytetit, ekuilibri që e mbante familjen Li të bashkuar, prishet, duke e kthyer në një familje kaotike. Një histori mjaft prekëse e sekreteve dhe e dëshirave të një familjeje. "Ditar i pashkruar" është një libër i mbushur me emocione, në të cilin përshkruhet jeta e një familjeje dhe nxjerr në pah mënyrat se si nënat dhe vajzat, baballarët dhe djemtë, bashkëshortët dhe bashkëshortet përpiqen gjatë gjithë jetës të kuptojnë njëri-tjetrin. "Ditar i pashkruar", një roman të cilin përshkruhet jeta, mosmarrëveshjet dhe pikëllimi i një familjeje. I shpallur si libri më i mirë nga amazon.com për vitin 2014. I përzgjedhur nga botuesit e New York Times Book Review si fitues i çmimit "Alex" I përzgjedhur si libri më i mirë i vitit nga NPR San Francisko Chronicle Entertainment Weekly, The Huffington Post, Amazon, Buzzfeed, Grantland Booklist, St. Louis Post-Disptach, Shelf Awarness, Book Riot School Library Journal, Bustle, Time Out New York.

Të dhëna

Faqe252
ISBN978 9928 216 04 5
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiErdi Ibro