I ri Tina Turner – lumturia je ti Shiko më të madhe

Tina Turner – lumturia je ti

Tina Turner, Regula Curti, Taro Gold MEP0314

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Tina Turner - këngëtarja e dashur dhe legjendare - vjen me një libër thellësisht personal dhe frymëzues që zbulon mençurinë e fituar falë udhëtimit të saj drejt gëzimit dhe ofron një udhërrëfyes praktik për të gjetur lumturinë në jetën tuaj. “Lumturia je ti!” përfshin një album të veçantë fotografish me imazhe të rralla dhe të papublikuara më parë të Tina Turner nga vitet 1970 e deri më sot. Ky libër shërben edhe si udhërrëfyes praktik për një jetë të lumtur!

Më shumë detaje

1110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928087034

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Tina është ikona globale e shpresës dhe me “LUMTURIA JE TI!” na rrëfen se si çdokush mund të kapërcejë pengesat në jetë - madje edhe ta transformojë të pamundurën në të mundshme - dhe të përmbushë ëndrrat e veta.

Për dekada të tëra, TINA TURNER ka shkëlqyer si shembulli i gruas që mund të gjenerojë shpresë nga asgjëja, të thyejë të gjitha kufizimet dhe të arrijë suksesin që zgjat. Duke u mbështetur në mësimet e përvojave të saj - duke u ngritur nga dhimbja e trishtimi në lartësitë stratosferike - ajo hedh dritë mbi parimet praktike të budizmit dhe se si ato e kanë ndihmuar të ngrihet nga dëshpërimi, fatkeqësia dhe varfëria në gëzim, qëndrueshmëri dhe prosperitet.

Tina sjell mençurinë e një jete të jashtëzakonshme në “Lumturia je ti!” duke e bërë këtë libër dhuratën e përsosur të frymëzimit për ju dhe njerëzit tuaj të dashur.

Vlerësime për librin

"Një perlë që meriton të lexohet dhe rilexohet."

- SAN FRANCISCO CHRONICLE

“Tina Turner… në një mision për të ndihmuar të tjerët të gjejnë dhe të krijojnë gëzim në jetën e tyre.”

— USA TODAY

"Qetësues, paqësor dhe që e shtyn njeriun të reflektojë."

— VARIETY

“Një manual i thjeshtë. . . se si të gjejmë paqen. Adhuruesit e muzikës dhe spiritualistët do të gjejnë shumëçka për të vlerësuar në këtë vepër risi.”

—PUBLISHERS WEEKLY

"Kemi të bëjmë me një libërth të dashur që na fal një fije frymëzim në këto kohëra të trazuara."

— BOOKLIST

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928087034
Viti i Botimit2024
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBeti Njuma