Atlas themelor i gjeografisë fizike Shiko më të madhe

Atlas themelor i gjeografise fizike

Grup autorësh BAO0513

Libër i ri

497 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108374

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky atlas bashkon tekstin, fotografitë me ngjyra dhe ilustrimet e gjalla për të përshkruar pjesët e Tokës dhe të ujit. Në të sqarohet lëvizja e pllakave tektonike, formimi i Tokës, i shkëmbinjve dhe kristaleve, aktiviteti vullkanik dhe klimatologjia. Pjesa që sqaron parashikimin modern të motit, tregon format e jetës në oqeane dhe përmbledh veçoritë natyrore të Tokës, siç janë: malet, lumenjtë, akullnajat, shkretëtirat dhe reshjet.Pjesa e fundit përshkruan ndikimin e njeriut në planetin tonë dhe pasqyron një histori të shkurtër të përpilimit të hartave. Shumë fotografi me ngjyra dhe ilustrime të tjera, të kombinuara me një përshkrim të përmbledhur, e bëjnë këtë shtojcë referuese mjaft të nevojshme për shkollat.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe96
ISBN9789989108374
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiQamil Tairi