Mustafa Merlika Kruja

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 4 of 4 items
 • Quick view
  600 Lekë Out of stock

  Ish- kryeministri i Shqipërisë, sjell kujtimet e veta për fëmijërinë dhe rininë e tij. Një libër interesant i pajisur me dëshmi e fakte të panjohura më parë.

  600 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky është vëllimi i dytë i serisë “Kuvend letrash me miqtë”, botimi i së cilës filloi vitin e shkuar me letërkëmbimin ndërmjet Mustafa Krujës dhe familjes Gjomarkaj e Atij dhe prof Zef Nekaj.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Në këtë vëllim është përfshirë letërkëmbimi i gjatë me Pater Paulin Margjokaj, i shkruar kryesisht në Itali

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Aty ku Mustafa, mandej, arrin në persosje letrare asht stili epistolar. Ata qi paten fatin me pasë letra prej tij, duhet t'i ruejnë me kujdes sepse në to asht derdhun nji visar i paçmim i shqipes.

  1 000 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 4 of 4 items