Eralda Baze

Eralda Baze ka lindur në Skrapar në vitin 1981. Ajo është diplomuar për Inxhinieri Ndërtimi. Zotëron pesë gjuhë të huaja: anglisht, kinezisht, turqisht, frëngjisht, italisht. Është shkrimtare e angazhuar. Ka shkruar dy romane: “Dielli më perëndon në Lindje” (2021) dhe “Zambaku i kanionit” 2023. Me romanin “Dielli më perëndon në Lindje” ka fituar çmimin si romani shqip më i mirë i vitit 2021 nga platforma më e madhe online e librit Bukinist.al dhe blogu Leximtari.al. 

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 3 nga 3 libra
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Ky roman shënon një sprovë të rëndësishëm për letërsinë feministe shqiptare: Eralda Baze vjen me librin e parë për lexuesit, por përmes këtij romani shpalos mjeshtri në rrëfim, guxim në thyerjen e tabuve, zhdërvjelltësi në ngritjen në art të gjuhës dhe mendësisë së "rrugës", kulturë në profilizimin e realitetit dhe personazheve, sidomos femrave, - të...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Ky roman shënon një sprovë të rëndësishëm për letërsinë feministe shqiptare: Eralda Baze vjen me librin e parë për lexuesit, por përmes këtij romani shpalos mjeshtri në rrëfim, guxim në thyerjen e tabuve, zhdërvjelltësi në ngritjen në art të gjuhës dhe mendësisë së "rrugës", kulturë në profilizimin e realitetit dhe personazheve, sidomos femrave, - të...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  720 Lekë 1 200 Lekë -40% Në stok
  I ri

  Pas suksesit qe pati me romanin “Dielli me perendon ne Lindje”, Eralda Baze vjen me nje roman tjeter para lexuesve: “Zambaku i kanionit”. Edhe kete radhe ve ne pah problemet me therese te tranzicionit shqiptar, te cilat trajtohen estetikisht permes mjeshtrise si rrefimtare. 

  720 Lekë
  1 200 Lekë -40%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
Shfaq 1 - 3 nga 3 libra