Kenneth Oppel

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 4 of 4 items
 • Quick view
  680 Lekë 800 Lekë -15% In Stock

  Në një libër aventurash drithëruese që të kujton librat më të bukur të Jules Verne dhe Robert Louis Stevenson, Kenneth Oppel krijon një botë të imagjinuar, në të cilën qielli është i populluar nga udhëtarë transkontinentalë, piratë dhe qenie që kurrë nuk do t'u shkonin në mendje njerëzve që vozisin në qiell. Bir i qiellit është një roman...

  680 Lekë
  800 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  Më në fund vjen vazhdimi i librave Bir i qiellit dhe Qiellthyesi..., një sagë fantastiko-shkencore, që ka fituar zemrat e miliona lexuesve të rinj në mbarë botën...

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  Qiellthyesi vijim i romanit Biri i qiellit tregon sërish se fama e Kenneth Oppelit si autori kryesor i romaneve fantastikoshkencore për fëmijë e të rinj në Kanada, është më se e vërtetë. Qiellthyesi është një roman fantastikoshkencore plot me aventura, mister dhe të papritura. Rekomandohet për fëmijët mbi dhjetë vjeç!

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% In Stock

  Kenneth Oppel eshte po aq brilant ne fantazine e tij sa edhe Zhyl Verni dhe permes tre romaneve qe ka botuar, eshte vleresuar si nje nga mjeshtrat me te medhenj te letersise fantastiko-shkencore ne bote, dhe ne sot i kemi bere ne set per t’ua dhuruar te rinjeve qe jane te pasionuar pas kesaj letersie.

  2 250 Lekë
  2 500 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 4 of 4 items