Rita Petro

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 4 of 4 items
 • Quick view
  1 060 Lekë Out of stock

  Ky tekst bazik i Abetares perdoret ne te gjitha trevat shqiptare dhe ne diaspore. Eshte pergatitur nga Rita Petro dhe iu vjen ne ndihme femijeve per te mesuar shpejt, lehte dhe mire shkronjat e shqipes

  1 060 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Rita Petro i rikthehet poezisë pas dy vitesh, teksa tronditi botën poetike dhe moralin publik me librin “Vrima”. Kësaj radhe sjell poezi të shkruara ndër vite, të përmbledhura në një libër të vetëm, me ca ngjyra të tokës, dhe me nuancën e dritës, diçka e kadifenjtë e butë, që mban aromën e librit në letrën ku janë shkruar fjalët…..

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Botuesja dhe poetja Rita Petro vjen me nje roman te ri, me nje projeksion te forte autobiografik per nje kohe qe eshte fshehur thelle ne nenvetedijen e secilit prej nesh dhe qe na dikton shpeshhere menyren sesi e perceptojme te tashmen tone. Kete roman autorja ia ka “besuar” shtepise botuese Onufri.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Vëllimi me poezi “Vrima” thyen shumë tabu të shpalosjes së ndjesive, pasioneve, dëshirave seksuale dhe forcës femrore për të rebeluar përmes vargut

  600 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 4 of 4 items