I ri Cmim i reduktuar! Seria e aventurave “Pesëshja e famshme” Shiko më të madhe

Seria e aventurave “Peseshja e famshme”

Enid Blyton DA0063

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Personazhet: Xhuliani, Diku, Xhorxhi, Eni dhe Timi, ku prej 70 vitesh tashmë i argëtojnë pandalur lexuesit.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Damo

1 764 Lekë

-10%

1 960 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

SETI PËRMBAN KËTO LIBRA:

1. “Pesëshja dhe aventura e pushimeve të mes-semestrit” nga Enid Blyton. Vetëm këtë libër porosite tek linku KËTU:

Mësoni se si Timi arrin të pikasë disa njerëz të dyshimtë në tren. E çfarë qenkësh kaq e pazakontë lidhur me njërin nga pasagjerët? Si do të munden Pesëshja e Famshme ta zgjidhë këtë mister?

2. “Flokët e Xhorxhit janë tepër të gjata” nga Enid Blyton. Vetëm këtë libër porosite tek linku KËTU:

Gjithçka që Xhorxhi do është që të presi flokët, por ajo ngatërrohet me ca hajdutë. Xhuliani, Diku dhe Eni ndërkohë janë tepër të zënë duke ngrënë akullore, dhe nuk i vijnë asaj dot në ndihmë. Ndaj dhe, kush do të jetë shpëtimtari i ditës?

3. “Një pasdite e plogët” ” nga Enid Blyton. Vetëm këtë libër porosite tek linku KËTU:   

Bën kaq shumë vapë, Pesëshja po kalon një pasdite të plogët, por banda e fëmijëve nuk arrin të shijojë paqen dhe qetësinë që kishin imagjinuar! Çfarë kanë ndërmend të bëjnë burrat me motoçikletë? A mund t’i ndalë dot ata dikush?

4. “Timi ynë i dashur” nga Enid Blyton. Vetëm këtë libër porosite tek linku KËTU:          

Pasi Pesëshja shikon se si rrëmbehet një djalosh në plazh, ata vendosin ta gjejnë ku e kanë shpënë atë. Por ku ta kenë fshehur vallë rrëmbyesit atë? A mos do t’i ndihmojë vallë edhe kësaj radhe Timi që ta gjejnë përgjigjen përkatëse?

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
V. Bot2017
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë