I ri Cmim i reduktuar! Lexime pasionesh të nxehta – set 3 libra Shiko më të madhe

Lexime pasionesh te pazakonta – set 3 libra

Marguerite Yourcenar, Samanta Schweblin, Marente de Moor SET0010

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Dashuria si një ndjenjë pasionante dhe e pakontrolluar e shfaq veten më mirë se kudo tjetër në letërsi. Prandaj, ne kemi përzgjedhur tri histori të pazakonta dashurie, nga libra të botuar kohët e fundit: Të dedikuara për lexuesit që ndodhen me pushime dhe që iu pëlqejnë romanet e dashurisë

Më shumë detaje

43 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 980 Lekë

-10%

2 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti përmban këto libra

1. “Anna Soror” nga Marguerite Yourcenar. Vetëm këtë libër mund ta porositës direkt te linku KËTU.

“ANNA SOROR… është një vepër rinie, por prej atyre veprave që mbeten thelbësore e të dashura gjer në fund, jo vetëm për autoren por edhe për lexuesit. Ajo u shkrua brenda pak javësh në pranverë 1925, gjatë një qëndrimi në Napoli e fill pas kthimit prej tij dhe ka një qendër një marrrëdhënie pasioni të fshehtë mes motrës dhe vëllait

2.”Largësi shpëtimi” nga Samanta Schweblin. Vetëm këtë libër mund ta porositës direkt te linku KËTU.

Samanta Schëeblin, një prej zërave më të rinj të gjuhës spanjolle, i përkthyer për herë të parë në shqip, krijon një aurë kërcënimi të çuditshëm psikologjik dhe një realitet të pazakontë në këtë roman tërheqës, tmerrues e të ngjeshur.

3. “Virgjëresha holandeze” nga Marente de Moor. Vetëm këtë libër mund ta porositës direkt te linku KËTU.

Ky roman mistik në raportin e dashurisë së Janës me mikun e ngushtë të të atit, e vendos këtë roman në një raport përvojash kontradiktore dhe çoroditëse. Mjeshtria e rrëfimit, sidomos në këtë vepër, e çon autoren Marente de Moor në majat më të larta të letërsisë holandeze dhe në vitin 2014 mori çmimin europian për letërsinë. Kjo vepër është përkthyer në 11 gjuhë

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë