I ri Cmim i reduktuar! Seti me bestseller-at e Brianna Wiest Shiko më të madhe

Seti me bestseller-at e Brianna Wiest

Brianna Wiest SET0153

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Brianna Wiest është ndër autoret më të vlerësuara sot në botë në fushën e zhvillimit personal. Librat e saj kryesojnë listat globale të shitjeve dhe për këtë arsye ne kemi bërë bashkë në një set dy librat e saj.

Më shumë detaje

11205 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living

2 160 Lekë

-10%

2 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra përmban:

Mali je ti

Ky eshte nje liber per veteshkaterrimin. Pse e bejme kur e bejme dhe si ta ndalojme njehere e pergjithmone. Nevojat bashkekzistuese, por kontradiktore, krijojnë sjellje vetëshkatërruese. Kjo është arsyeja pse u rezistojmë përpjekjeve për të ndryshuar. E bëjmë aq shpesh, saqë përpjekjet tona na duken plotësisht të kota. Duke nxjerrë mësime thelbësore nga zakonet më të dëmshme, duke ndërtuar inteligjencë emocionale, duke kuptuar më mirë trurin dhe trupin tonë, duke i çliruar përvojat e shkuara në një nivel qelizor dhe duke mësuar të veprojmë si versioni më i mirë i vetes, ne mund të ndryshojmë dhe të arrijmë potencialin tonë më të lartë.

Për shekuj, mali është përdorur si metaforë për sfidat e mëdha me të cilat përballemi në jetë, veçanërisht ato që duken të pamundura për t’u kapërcyer. Për të ngjitur “malet” tona, në fakt duhet të punojmë me veten, të gërmojmë thellë për të zbuluar traumat tona, për t’u bërë më të qëndrueshëm dhe për t’u përgatitur sa më mirë për ngjitjen. Në fund, nuk kapërcejmë malin, por vetveten.

 

101 esete qe do t’ju ndryshojne menyren e te menduarit

Meditimet e Brianna Wiest përfshijnë arsyen pse duhet të ndiqni qëllimin për pasionin, të përqafoni mendimin pozitiv, të shihni mençurinë në rutinën e përditshme dhe të bëheni të vetëdijshëm për paragjykimet që krijojnë mënyrën se si e shihni jetën.

Disa nga këto pjesë nuk janë lexuar më parë, kurse të tjerat janë lexuar nga miliona njerëz në mbarë botën.

Pavarësisht nga kjo, çdo kapitull do t’ju bëjë të mendoni: “Kjo ide më ndryshoi jetën”

Të dhëna

Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë