I ri Cmim i reduktuar! Mali je ti Shiko më të madhe

Mali je ti

Brianna Wiest A-008796

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky eshte nje liber per veteshkaterrimin. Pse e bejme kur e bejme dhe si ta ndalojme njehere e pergjithmone

Më shumë detaje

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338433

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Nevojat bashkekzistuese, por kontradiktore, krijojnë sjellje vetëshkatërruese. Kjo është arsyeja pse u rezistojmë përpjekjeve për të ndryshuar. E bëjmë aq shpesh, saqë përpjekjet tona na duken plotësisht të kota. Duke nxjerrë mësime thelbësore nga zakonet më të dëmshme, duke ndërtuar inteligjencë emocionale, duke kuptuar më mirë trurin dhe trupin tonë, duke i çliruar përvojat e shkuara në një nivel qelizor dhe duke mësuar të veprojmë si versioni më i mirë i vetes, ne mund të ndryshojmë dhe të arrijmë potencialin tonë më të lartë.

Për shekuj, mali është përdorur si metaforë për sfidat e mëdha me të cilat përballemi në jetë, veçanërisht ato që duken të pamundura për t’u kapërcyer. Për të ngjitur “malet” tona, në fakt duhet të punojmë me veten, të gërmojmë thellë për të zbuluar traumat tona, për t’u bërë më të qëndrueshëm dhe për t’u përgatitur sa më mirë për ngjitjen.

Në fund, nuk kapërcejmë malin, por vetveten.

Të dhëna

Faqe190
ISBN9789928338433
Titulli origjinalTHE MOUNTAIN IS YOU
RedaktoriEdvina Sojati, Pranvera Palushi
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSonila Sako