I ri Cmim i reduktuar! Dy biografite politike te vitit 2022 - set Shiko më të madhe

Dy biografite politike te vitit 2022 - set

Ursula Weidenfeld, Douglas Smith SET0108

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë set ne kemi vendosur dy biografi të rëndësishme të epokës tonë: Librin që sjell jetën e kancelares së jashtëzakonshme Angela Merkel dhe biografinë e Douglas Smith, “Rasputini”, për të gjithë ata që duan të njohin përmasat e qenies politike në kohë të ndryshme.

Më shumë detaje

11210 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart

3 780 Lekë

-10%

4 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra përmban

“Rasputini - Besimi, fuqia dhe fundi i Romanoveve” nga Douglas Smith

Rasputini nuk është vetëm një biografi përfundimtare e një njeriu të jashtëzakonshëm dhe legjendar, por një portret magjepsës i muzgut të Rusisë Perandorake, teksa ajo po shkonte drejt katastrofës.

 

“Kancelarja Portret i nje epoke” nga Ursula Weidenfeld

Ky libër është më shumë se një bilanc per nje personalitet politik: Përpiqet t'i japë drejtësi fenomenit Merkel - dhe pikturon tablonë e një gruaje që ndryshoi Gjermaninë. Askush nuk ka hequr dorë vullnetarisht nga zyra më e fuqishme në politikën gjermane – përveç Angela Merkelit. Deri në fund të mandatit të saj, ajo mori vlerësime të larta të pëlqimit dhe e ka dëshmuar vazhdimisht veten si menaxhere e krizës.

 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë