I ri Cmim i reduktuar! Nobelistet ne shqip te vitit 2021 Shiko më të madhe

Nobelistet ne shqip te vitit 2021

Kazuo Ishiguro, Herta Muller A-007526

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

 

Në këtë set janë përfshirë dy libra që kanë ardhur së fundi në shqip nga fitues të Çmimit Nobel në Letërsi: Kazuo Ishiguro dhe Herta Muller.

Më shumë detaje

1100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 800 Lekë

-10%

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra përmban:

“Klara dhe Dielli” nga Kazuo Ishiguro

Nga autori i romanit “Dita e mbetur”, një tjetër roman i mrekullueshëm – i pari pas fitimit të çmimit Nobel në Letërsi – mbi natyrën e mahnitshme dhe misterioze të zemrës së njeriut.

 

“Teposhte” nga Herta Müller

Vëllimi me tregime Teposhte është vepra e parë e nobelistes Herta Müller. Këto tregime janë kryesisht autobiografike, të bazuara në fëmijërinë e autores në fshatin rumun Banat.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë