Xhevahiret Shiko më të madhe

Xhevahiret

Danielle Steel BD0494

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Xhevahiret është një romancë historike e vitit 1992 e Danielle Steel. Në këtë roman, Sara 75-vjeçare, Dukeshë e Uitfild, rikujton jetë e saj të gjatë dhe plot ngjarje.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789992750936

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në ditëlindjen e saj të 75-të, Sara Uitfild kujtimet e rikthejnë në New York-un e viteve 30. Në një martesë që mbaroi pas një viti duke e lënë Sarën të shkatërruar. Një udëhtim me prindërit e saj në Europë bën pak për të shëruar plagët e saj, derisa takon Uilliam, Dukën e Uitfild. Pavarësisht shqetësimit të saj, Uilliam ngul këmbë në bërjen e Sarës, dukeshën dhe gruan e tij. Në muajin e tyre të majltit, të sapomarutarit blejnë një shtëpi franceze, por nuk kalon shumë kohë dhe fillon lufta. Uilliam i bashkohet forcave aleate, duke e lënë Sarën dhe fëmijën e tyre të parë të sapolindur dhe të dytin në pritje, në Francë. Pasi forcat naziste i marrin shtëpinë e saj me forcë, Sara vazhdon ti mbijetojë terrorit të pushtuesit duke besuar që burri i saj është akoma gjallë. Tek Xhevahirët, Danielle Steell, e çon lexuesin në pesë dekada plot ngjarje me luftë, pasion, intriga ndërkombëtare me në qendër fuqinë që familja mbart.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe648
ISBN9789992750936
V. Bot2004
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKlodian Briçi
VendodhjeTirane