Albertina e zhdukur Shiko më të madhe

Albertina e zhdukur

Marcel Proust FNK0255

Libër i ri

894 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928251558

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Gruaja, fytyrën e së cilës e shohim edhe në erresirë, aq sa edhe kur mbyllim sytë, nuk rreshtim së adhuruari sytë e saj të bukur, hundën e bukur, të cilat s' rrimë dot pa ia parë, ajo grua unike, e dime fort mirë që mund të kishte qenë dikush tjetër po të kishim rastisur në një qytet tjetër nga ai ku u takuam, nëse do të kishim shëtitur në lagje të tjera, nëse do të kishim vizituar një sallon tjetër. Unike, themi ne? Si ajo mund të ketë me mijëra gra. E megjithatë, ajo është një e vetme, e patjetërsueshme para syve që e dashurojnë, e pazëvendësueshme për një kohë të gjatë nga një tjetër. Por, falë ca grishjeve magjike, ajo grua thjesht ka zgjuar mijera elemente dashurie që egzistonin brenda nesh në gjendje të copëzuar dhe duke i mbledhur tok, duke i bashkuar, duke fshirë çdo çarje midis tyre, ndërsa ne vetë, duke i veshur tiparet e saj, i kemi dhënë një fytyrë personit të zemrës.


Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe300
ISBN9789928251558
Titulli origjinalAlbertine disparue
RedaktoriSaverina Pasho
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEdit Dibra