Helicon 3 Shiko më të madhe

Helicon 3

Helicon HE0003

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Helicon është revistë e përmuajshme letrare me botues dhe kryeredaktor Azem Qazimin që doli në 12 numra; nga prilli i vitit 2014 deri në mars 2015.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helicon
ISBN9374630247039

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

«HELICON»Numri 3

Portofolio:

Oscar Miłosz

 

Oscar Miłosz, Shënim biobibliografik

Oscar Miłosz, Pesëmbëdhjetë poezi

Oscar Miłosz, Fjalë për poezinë

Milan Kundera, Poezia e një të huaji

 

Art

Anastas Kostandini, Gjashtë grafika

Adolf Hoffmeister, Ilustrimet për Bisedë me Xhejms Xhojsnin

 

Poezi

William Shakespeare, Një sonet

Tomaž Šalamun, Tetë poezi

Demë Topalli, Katër poezi

 

Prozë

Arben Orhani, Thesar

 

Bloomsaday

Krenar Zejno, Biribijat e Zgjimit

Adolf Hoffmeister, Loja e mbrëmjes: Bisedë me Xhejms Xhojsnin

Idlir Azizi, Instalimi i Heshtjes tek Uliksi i Xhojsit

 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe101
ISBN9374630247039
Titulli origjinalHelicon
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmoshambi 16 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë