Qyteti i breshkave Shiko më të madhe

Qyteti i breshkave

Gëzim Kaci BAT0088

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Qyteti i Breshkave është sprova e parë letrare në prozën e gjatë, e një autori të ri që premton të lerë gjurmë në letërsinë e sotme shqipe.

Më shumë detaje

492 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116895

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Personazhet e përzgjedhur dhe gdhendur me kujdes artizani, përshkrimet e gjalla, detajet jetësore dhe humori pikant që buron prej të foluës dialektore, na zbulojnë një qytet të panjohur kaq larg dhe aq afër Tiranës.

Të dhëna

Faqe280
ISBN9789928116895
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë