Gjuha më e vështirë në botëAntologji e poezisë moderne finlandeze Shiko më të madhe

Gjuha me e veshtire ne boteAntologji e poezise moderne finlandeze

Grup autorësh TO0195

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

... Poezia askund dhe kurrë nuk ka qenë një gjuhë e përgjithshme dhe as gjuhë letrare. Në vend të saj tipike ka qenë që poezia të prangosej në modele të veçanta.

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
Fletët240
ISBN978 9928 205 51 3

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Fletët240
ISBN978 9928 205 51 3
Titulli origjinalToena
V. Bot2016
VendodhjaTirane
Numri i botimeveParë
PërkthyesiSilvana Berki