I ri Shitesi i lumturise Shiko më të madhe

Shitesi i lumturise

Davide Cali, Marco Soma A-007227

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pak rreshta tregojnë një përmbajtje jo të vogël: lumturia që e duam të gjithë, është brenda nesh dhe ka të bëjë me gjërat e vogla që na rrethojnë përditë. Ilustrimet janë mjeshtërore, përrallore dhe na çojnë në një botë të bukur ku zhytemi në natyrë dhe jeta rrjedh ngadalë. Ndaj shikojini me vëmendje dhe do të kënaqeni. Ngjyrat janë tipike vjeshtake.

Më shumë detaje

493 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084767

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në një vend në mes të një pylli, ku jeton një bashkësi e larmishme zogjsh, me personazhe shumë të spikatur, vjen Pëllumbi, shitësi i lumturisë.
Po lumturia, a mund të shitet? Sigurisht! Në kanoçe të vogla, të mesme apo format familjar. Lumturinë e përlajnë sa hap e mbyll sytë. Konsumatorët e saj janë të mrekulluar: dikush e blen si dhuratë për Vitin e Ri, dikush e do ta ketë rezervë. Edhe ata që janë skeptikë tundohen.
Duhet të ketë diçka të çmuar brenda atyre kanoçeve. Dhe kur Pëllumbit i humbet një e tillë, atë e gjen Miu, i cili e hap që të tregojë përmbajtjen e saj të vërtetë. Lexuesi mezi priste ta merrte vesh se çfarë kishte brenda kanoçes. Nga se përbëhet lumturia?

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe28
ISBN9789928084767
RedaktoriErion Kristo
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDrini Kristo