Dialog me Alain Bosquet Shiko më të madhe

Dialog me Alain Bosquet

Ismail Kadare BO0131

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nuk ka dëshmi më të fortë dhe më koncize sesa ajo që jep Ismail Kadare për gjendjen kritike në të cilën ishte Shqipëria në fillimin e viteve ’90. Këtë skaner bën shkrimtari i madh në një dialog me Alain Bosquet, menjëherë pas arritjes nga Shqipëria dhe strehimit të tij në Francë

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789992730854

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Faqe298
ISBN9789992730854
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim