Nëntori i një kryeqyteti Shiko më të madhe

Nentori i nje kryeqyteti

Ismail Kadare BO0048

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri u shkrua dhe u botua në vitin 1974. Ngjarjet e romanit, të përqendruara rreth ndërtesës së Radiostacionit të kryeqytetit shqiptar në ditët e çlirimit të tij, nëntor i vitit 1944, janë të ndërthurura me atmosferën e hakmarrjes ndaj klasës së përmbysur

15 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9928-186-95-9

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe142
ISBN9928-186-95-9
Titulli origjinalOnufri
V. Bot2015
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë