I ri Bota moderne si pikturat abstraksioniste te Edi Rames dhe politika Shiko më të madhe

Bota moderne si pikturat abstraksioniste te Edi Rames dhe politika

Pellumb Muka A-006270

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Përhumbjet e qenësishme gjunjëzoheshin përballë vetvetes. Rastësisht, pashë abstraksionizmin e Edi Ramës. Pikturat abstraksioniste janë figura gjeometrike që shprehin idetë e realiteteve dhe krijojnë mundësinë e interpretimeve nga më të ndryshmet. Edi Rama si askush tjetër në botë, realizon edhe trupëzimin abstraksionist. Bëra debate me piktorët dhe skulptorët, që në fillim e kundërshtuan mendimin, por më pas ulën kokën.

Më shumë detaje

990 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Paldo
ISBN9789928461247

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Politika është përmendur më pas, sepse dikush më pyeti si do të shkojnë zgjedhjet e vitit 2021?! Në librin “Djali madhështor”, që para një muaji, parashikova në zgjedhjet e vitit 2017, PS fiton 75 deputetë.
Tashti, përpara një viti parashikoj se PS fiton 74 deputetë. Nuk kam qenë dhe nuk do të jem asnjëherë me PS. Kam qenë delegat në Kuvendin e parë të PD-së dhe mbas një viti u largova sepse u zhgënjeva nga shpellari Sali Berisha, por duhet objektivitet kolor në analizë.

Edi Rama është “kumarxhi absurdi dhe xhongler qiellor”, veç diplomacisë maksimale, ai respekton edhe pragmatizmin e rregullatorit të përgjithshëm. Rreth 40$ janë votuesit fanatik të PS-së dhe 30% ajo do ti marrë nga votat pa taban, të interesit pa ideal.

Shqipëria për 30 vjet do të ejtë e moderuar. PD ka fituar drejtësisht vetëm një herë dhe të tjerat me votat e vjedhura të Sali Berishës. Nëse flitet për të keqen në Shqipëri, e keqja më e vogël është Edi Rama; nëse flitet për të mirë, e mira më e madhe është Edi Rama.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe72
ISBN9789928461247
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë