Krushqit janë të ngrirë Shiko më të madhe

Krushqit jane te ngrire

Ismail Kadare BO0047

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër, dëshmia e parë dhe tepër e rrallë e masakrës serbe në Prishtinë në pranverë të vitit 1981, u shkrua fill pas saj në vitet 1981-1983. Ndër të tjera ajo pati si qëllim njohjen e publikut shqiptar, dhe sidomos atij botëror, me terrorin e ushtruar në Kosovë. Për fat të keq, pavarësisht nga ky synim, vepra u prit fare ftohtë nga Shqipëria zyrtare

43 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9928-186-94-2

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe142
ISBN9928-186-94-2
Titulli origjinalOnufri
Viti i Botimit2015
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri