Poku Çamarroku – Nr.2 Shiko më të madhe

Poku Çamarroku – Nr.2

Loredan Bubani IA0048

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Guximi për pavarësi veprimi (pyllit do të bredh) e çon Pokun edhe në këtë libër të dytë në një varg aventurash. Jetën e ka me veprime të matura e të pamatura, prej të cilave gjithmonë mëson.

Më shumë detaje

489 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789928128669

200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ai shuan urinë në një zgjua lisi, por sulmohet nga bletët. Kërkon ndihmë për të shuar etjen, por nuk e falënderon zogun që e çon te lumi. Ha fshehurazi një pjepër, por e zbulojnë dhe përsëri e sulmojnë. E kështu, pas një vargu peripecish, vjen mbrëmja dhe Pokun e lodhur e zë tmerri në pyllin e errësuar. Natyrshëm vjen pendesa e tij dhe mesazhi për lexuesit e vegjël: të dëgjojmë këshillat e prindërve dhe të matemi në veprimet tona.

Të dhëna

Faqe98
ISBN9789928128669
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
GrupmoshaMbi 3 vjeç
Numri i botimeveI parë