I ri Jasemini në vendin e gënjeshtarëve Shiko më të madhe

Jasemini ne vendin e genjeshtareve

Gianni Rodari BAO0533

Libër i ri

494 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928282286

770 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Në një vend, ku, sipas urdhrit të sovranit, gjithçka funksionon në të kundërt dhe është e ndaluar të thuhet e vërteta, mbërrin Jasemini me zërin e tij të fuqishëm, i cili me ndihmën e miqve simpatikë mposht arrogancën dhe bën të triumfojë sinqeriteti. Në këtë libër (një ndër të parët) Rodari dëshmon aftësinë e tij të jashtëzakonshme për të shqyrtuar realitetin shoqëror me sy kritik dhe aftësinë për të shkuar me gjallëri dhe me finesë stilli drejt një universi fantastik, të ngritur mbi altruizmin, bujarinë dhe miqësinë. Jasemini me zërin dhe me tipin simpatik na fton ta shohim me mirëbesim të ardhmen.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe176
ISBN9789928282286
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDhurata Shehri