Rruga permes diellit Shiko më të madhe

Rruga permes diellit

Corban Addison MO0029

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kur cunami u vërsul e shkatërroi fshatin e tyre bregdetar në Indi, 17-vjeçarja Sita, mbetën jetime dhe pa shtëpi. Në përpjekje për të arritur në parajsën e sigurt të manastirit ku ndiqnin shkollën, u rrëmbyen nga trafikantët dhe u hodhën në botën e errët të dhunës seksuale dhe të tregtisë së paligjshme të njerëzve, ku çmimi më i madh është pafajësia fëmijënore.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MORAVA
ISBN978-9928-120-88-5

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Kur cumani u vërsul e shkatërroi fshatin e tyre bregdetar në Indi, 17-vjeçarja Ahalja Gai dhe motra e saj 15-vjeçare Sita mbetën jetime e pa shtëpi. Në përpjekje për të arritur në parajsën e sigurt të manastirit ku ndiqnin shkollën, u rrëmbyen nga trafikantët dhe u hodhën në botën e errët të dhunës seksuale e të tregtisë së paligjshme të njerëzve, ku çmimi më i madh është pafajësia fëmijërore. Në anën tjetër të botës, në Uashington, avokati Tomas Klark përballet me krizat e tij vetjake dhe profesionale. I rrënuar nga vdekja tragjike e të bijës dhe largimi i gruas, ai vendos të shkojë në Indi për të punuar disa kohë me një organizatë jofitimprurëse, që lufton kundër trafikantëve të njerëzve në atë vend. Në Bombei, i zgjohet ndërgjegjja, kur sheh me sytë e tij tmerret e tregtisë së seksit dhe sistemin e korruptuar gjyqësor, që e mbron. Kur mëson për fatin e Ahaljës dhe Sitës, Klarku i vë vetes detyrë t'i shpëtojë, duke futur veten në rrezik, në përballje me një rrjet ndërkombëtar kriminelësh të pamëshirshëm.

Të dhëna

Faqe410
ISBN978-9928-120-88-5
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaulant Hatia