Ndre Mjeda

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 3 of 3 items
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Në këtë poemë shoqërore - psikologjike me elemente të poemës filozofike, që u shfaq si dukuri e veçantë në letërsinë shqiptare të kohës, janë sintetizuar tiparet më karakteristike të artit të Mjedës, si: fryma demokratike, lakonizmi dhe plasticiteti. Poema, "Andrra e jetës", është vazhdim, shtjellim i përgjithshëm i motiveve nga jeta e fshatarëve të...

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock
 • Quick view
  480 Lekë 600 Lekë -20% In Stock

  Ky libër është në programin e letërsisë dhe i rekomanduar për lexime jashtëshkollore.

  480 Lekë
  600 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 3 of 3 items