Martina Guga

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 2 of 2 items
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  Martina Guga (16)  with her “Summer of sorrows” creates the impression that you are not reading the first artistic prose of a girl of this age, but the writing of someone who has also tried the pen long before. The novel is distinguished by a strong sens of realism and a sensible touch to the social problems of a country in transition such as Albania,...

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  630 Lekë 700 Lekë -10% In Stock

  Mosha në letërsi nuk mbetet kriter për të shkruar një roman. Martina Guga ka qenë vetëm 16 vjeçe kur e ka shkruar këtë libër në anglisht dhe më pas ka ardhur në shqip, duke befasuar lexuesin me mjeshtrinë e saj si rrëfimtare, me talentin për përdorimin e teknikave që shkaktojnë tension, me kthesat e papritura dhe me thjeshtësinë e komunikimit me lexuesit.

  630 Lekë
  700 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 2 of 2 items