Aleksandër Meksi

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 3 of 3 items
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Dokumente dhe materiale që vijnë si artefakte për atë që ka ndodhur realisht në fillim vitet '90 nga Aleksandër Meksi, protagonist i asaj kohe si themelues i PD dhe ish-kryeministër. Autori thotë se këto të dhëna të pakundërshtueshme do të pamundësojnë hamendësimet apo sajimet për nga naiviteti dhe dashakeqësia. Meksi pohon se ky ka qenë edhe synimi në...

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Out of stock

  Kisha e manastirit të Shën Kollit të Mesopotamit është një objekteve të kultit të periudhës bizantine që mbart vlera tejet të rëndësishme. Ajo pat tërhequr vëmendjen e studiuesve dhe udhëtarëve që kaluan nëpër Jugun e Shqipërisë në dy shekujt e fundit. Kjo monografi është rezultati i ekspeditave dhe studimeve të kryera për vite me radhë nga ne dhe kolegët...

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Ky punim trajton vetem arkitekturen e xhamive dhe perbehet prej hyrjes dhe kater kreresh.

Showing 1 - 3 of 3 items