Media, politika e shoqeria Shiko më të madhe

Media, politika e shoqeria

Artan Fuga BD0389

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shoqëria paskomuniste nisi e zhurmshme. Në të vërtetë, lind Tjetri si objekt i parrezikshëm për të dialoguar. Kërkohet deri në vuajtje Tjetri si dëgjues. Media bëhet qendra e shoqërisë. Të shprehurit lirshëm herë-herë mbetet si qëllim në vetvete. Fillon të përhapet edhe një lloj llafazanërie e nderuar. Lind e folura pa veprim.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300693

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Është kënaqësi më vete të flasësh pa frikën se dikush i pëshpërit opinionet e tua në shërbimet sekrete. Media nis të luajë rolin e krijuesit të lidhjeve sociale të shprishura. Një ankth vetmie pa solidaritet ndihet në mjedis. Fjala bëhet kështu mjet terapeutik për të shëruar ndjenjën e fortë të ankthit kolektiv dhe të vetmisë individuale përpara së ar- dhmes që qëndron e hapur para nesh, por nuk "flet". ARTAN FUGA, anëtar i Akademisë së Shkencave të Republikës së Shqipërisë, mban titullin "profesor". Ka mbrojtur gradën e doktorit të shkencave në Shqipëri, në filozofi, si dhe në Francë, në fushën e shkencave të komunikimit dhe të informimit.

Intervistë me Z. Artan Fuga

Të dhëna

Faqe504
ISBN9789994300693
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë