Ekonomiksi, Makroekonomia Shiko më të madhe

Ekonomiksi, Makroekonomia

N. Gregory Mankiw/ Mark P. Taylor UE0092

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Një libër, ka si qëllim t'i prezantojë studentët me shkencën ekonomike, në mënyrë sa më të përmbledhur.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639327

1 700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër është më i përmbledhur sesa shumë libra të tjerë që përdoren për t'i prezantuar studentët me shkencën ekonomike. Një pjesë e madhe e librit u kushtohet zbatimeve dhe politikës - dhe më pak teorisë ekonomike formale - gjë që ndodh me shumë libra të tjerë të shkruar për një kurs njohës. Nëpërmjet këtij libri ne jemi munduar t'u rikthehemi zbatimeve dhe çështjeve të politikës sa më shpesh që të jetë e mundur. Shumica e kapitujve përfshijnë shembuj që tregojnë sesi janë zbatuar parimet e ekonomisë. Përveç kësaj në rubrikat "Në lajme" jepen kryeartikuj që kanë pasqyruar ngjarjeve të reja, që tregojnë sesi idetë ekonomike hedhin dritë mbi problemet e tanishme me të cilat përballet shoqëria. Pasi studentët të mbarojnë kursin e tyre të parë të shkencës ekonomike, ata duhet të mendojnë rreth kronikave të lajmeve duke i parë ato nga një këndvështrim i ri, por edhe duke u thelluar më tepër.

Të dhëna

Faqe580
ISBN9789995639327
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
PërkthyesiArtan Meçi/ Jorgji Qirjako