I ri Origjinat e pushtetit, prones, pasurise Shiko më të madhe

Origjinat e pushtetit, prones, pasurise

Artan Fuga A-005254

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Botimet Papirus sjellin ne nje botim te vecante, - ne set, - dy librat e Akademik Artan Fuges. "Shoqeria periferike" dhe "Shoqeria piramidale". Kete pako e perfitoni ne oferte.

Më shumë detaje

298 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789928325006

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shkencat janë të veçanta, por shoqëria shqiptare është një e tërë, dhe kemi nevojë ta kuptojmë atë njëherazi ekonomikisht, politikisht, filozofikisht, sociologjikisht, ndryshe vështrimi izolohet në ndarje hermetike!
Profesori dhe Akademiku Artan Fuga vjen përpara lexuesit me një botim të riparë me titull “Origjinat e Pushtetit, Pronës, Pasurisë (në Shqipërinë pas-totalitare)” hedhur së fundmi në treg nga shtëpia botuese Papirus. Botimi vjen me një pako prej dy vëllimesh, “Shoqëria Periferike” dhe “Shoqëria Piramidale” me një çmim të arsyeshëm, pra sa çmimi i njërit prej dy vëllimeve për këtë set të parë kopjesh në librari.
Padyshim nga tematika dhe përmbajtja është botimi në shqip që ka pamjen më të plotë të politikës, ekonomisë, shoqërisë, të drejtës, pronës, kushtuar periudhës nga rënia e komunizmit deri në ditët tona.
Shkruar me një gjuhë të qartë dhe të kuptueshme, duke u ndalur në shpjegimin e pikave kyçe të historisë dhe aktualitetit tonë, botimi tregon rrugën nga kaluar shoqëria shqiptare në demokratizim dhe për çfarë arsye ndodhemi sot në pikën që jetojmë të gjithë.
Botimi i duhet bibliotekës tuaj për sot edhe për nesër, për të rinjtë dhe fëmijët e familjes tuaj që të njohin se në cilën shoqëri jetojnë.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe758
ISBN9789928325006
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë