Cmim i reduktuar! Libri i sociologjisë Shiko më të madhe

Libri i sociologjisë

Grup autorësh JB0202

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

A mund të zhduken ndonjëherë ndasitë klasore? Çfarë i shtyn njerëzit në botën e krimit? Si i ka ndryshuar interneti marrëdhëniet tona? Përgjatë historisë, njerëzit kanë bërë pyetje të mëdha për organizimin e shoqërive, kurse sociologët kanë dhënë zgjidhje, të cilat vazhdojnë ta formësojnë botën. Këtyre pyetjeve iu jep zgjidhje teksti bazik për shkollat e mesme dhe pë studentët, që Aeditions e sjell në gjuhën shqipe nga përvoja më e mirë bashkëkohore shkencore dhe pedagogjike britanike

Më shumë detaje

93 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
Fletët352
ISBN9789928177926

2 125 Lekë

-15%

2 500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

A mund të zhduken ndonjëherë ndasitë klasore? Çfarë i shtyn njerëzit në botën e krimit? Si i ka ndryshuar interneti marrëdhëniet tona? Përgjatë historisë, njerëzit kanë bërë pyetje të mëdha për organizimin e shoqërive, kurse sociologët kanë dhënë zgjidhje, të cilat vazhdojnë ta formësojnë botën.

I shkruar me një gjuhë të thjeshtë, Libri i Sociologjisë është plot me shpjegime të sakta, profesionale e të kuptueshme dhe me diagrame që qartësojnë teori të ndërlikuara. Ilustrimet e goditura luajnë me idetë tona për shoqërinë dhe institucionet e saj.

Si ata që janë të rinj në lëmin e sociologjisë, ashtu edhe studentët që e studiojnë atë, apo specialistët e teorisë së saj, do të gjejnë në këtë libër lëndë të mjaftueshme për t’u ngjallur kureshtjen dhe për t’i ngacmuar.  

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët352
ISBN9789928177926
Titulli origjinalAeditions
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat240x200