Cmim i reduktuar! Tregime magjike 2 Shiko më të madhe

Tregime magjike 2

SET0036

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

 Ky set përmban dy prej majave të tregimit botëror të shekullit të XX. Munro është fituese e çmimit Nobel në Letërsi, ndërsa Carver është mjeshtri i madh i tregimit modern amerikan. Prandaj, ky set duhet të jetë në çdo bibliotekë lexuesi që dashurojnë tregimin 

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 360 Lekë

-15%

1 600 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra përmban:

1. “Kaq shumë lumturi” nga Alice Munro 

Lumturi? Tej mase lumturi? Në vrasjen e trefishtë te “Dimensione” apo në atë të “Radikale të lira”? Lumturia në këto nëntë tregime të Alice Munro qëndron në një fuqi të padëgjuar krijimi, në forcën e mosparagjykimit dhe lirisë që të jep pleqëria, kur mund të shohësh gjithnjë e më thellë puseve të jetës tënde. E nëse pastaj lumturia tejkalohet, mbesin historitë, brenda të cilave “idetë dhe faktet marrin një formë të re, duke u shfaqur përmes një inteligjence të përkorë”.

2. Për çfarë flasim, kur flasim për dashurinë nga Raymond Carver 

Kjo përmbledhje e shënjuar nga një rrëfimtari e zhdërvjelltë, me stil minimalist, në formë bashkëbisedimi dhe, njëkohësisht, e parë nga një këndvështrim i hollë i mënyrës se si njerëzit komunikojnë në të vërtetë, është kthyer shumë shpejt në një nga veprat më me ndikim në letërsinë moderne.

Të dhëna

V. Bot2018
GjuhaShqip
Grupmoshambi 14 vjeç
PërkthyesiPranvera Xhelo, Platon Pulla