Bestsellerat e stines, set 3 libra

Elena Ferrante, Fredrik Backam, Agota Kristof SET0011

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Këto tre libra janë përzgjedhur sipas shijeve dhe vlerësimeve në platformat e leximit online si Goodreads, Bookliste, etj: Janë tre romane që janë ndër më të shiturit përgjatë tre viteve të fundit

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

3 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti përmban këto libra:

1.Mbiemri i ri nga Elena Ferrante. Vetëm këtë libër mund ta porositës direkt te linku KËTU.

Një roman përpirës, rrëzëllitës, i jashtëzakonshëm, pjesë e një sage epike, mbi absurditetin, kompleksitetin dhe bukurinë e qenies njerëzore. Pas “Mikesha gjeniale”, nuk ka arsye të mos e lexosh menjëherë vazhdimin e kësaj sage me “Mbiemri i ri”......

2.Një burrë i quajtur Uve nga Fredrik Backman. Vetëm këtë libër mund ta porositës direkt te linku KËTU.

“Një burrë i quajtur Uve” është një përzgjedhje e përkryer për klubet e librit. Është i shkruar në mënyrën më të përsosur, duke prekur njëkohësisht shqetësimet universale të njerëzve. Është jeta e përditshme dhe marrëdhëniet e saj shoqërore. Kështu e përshkruan BookBroëse këtë roman i cili ka kapur majat e suksesit falë numrit të jashtëzakonshëm të lexuesve në mbarë botën

3. Trilogjia e binjakëve nga Agota Kristof. Vetëm këtë libër mund ta porositës direkt te linku KËTU.

Autorja konsiderohet si një nga shkrimtaret më gjeniale e provokative të ditëve tona. Përmes mjeshtërisë së saj narrative, edhe në këtë trilogji romanore, ajo rrok çështje të mprehta të kësaj epoke postmoderne në Europë. Këtu sillen tematika të tilla si identitetet, raportet mes Lindjes dhe Perëndimit, të cilat janë pjesë e pandarë edhe e realitetit tonë. Agota Kristof është përkthyer në më shumë se 30 vende të botës dhe, më në fund, vjen në shqip përmes përkthimit skrupuloz të Alket Çanit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë