I ri Cmim i reduktuar! Libra per jete te harmonishme 2022 – set Shiko më të madhe

Libra per jete te harmonishme 2022 – set

Alan Watts, Vex King A-008576

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set ne kemi perzgjedhur botime qe na ndihmojne per te ndertuar nje jete harmonike. Tradita Zen dhe studimet me te fundit mbi nje jete vibruese jane te permbledhura ne librat “Udha zen” dhe “Good vibes, good life”, te cilat ne i kemi rekomanduar ne nje set per ju.

Më shumë detaje

1100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 160 Lekë

-10%

2 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti permban dy libra:
Udha Zen nga Alan Watts
Nëse hapim sytë dhe shohim qartë, bëhet e kuptueshme se nuk ekziston asnjë kohë tjetër përveç momentit të tanishëm'
Një eksplorim i thellë i origjinës dhe historisë së Budizmit Zen, nga studiuesi pionier, Alan Watts.
Me një kombinim të rralle të origjinalitetit dhe kthjelltësisë, Watts zbulon parimet kyçe të praktikës Zen dhe se si mund të revolucionarizojë jetën tonë të përditshme.

“Good Vibes - Good Life” nga Vex King
Vex King ka kaluar pengesa të ndryshme derisa u bë një burim shprese për mijëra të rinj dhe tani, nga përvoja dhe mençuria e tij intuitive, mund të të frymëzojë edhe ty që:
• të praktikosh kujdesin për veten, të heqësh energjinë toksike dhe t'i japësh përparësi mirëqenies
• të kultivosh zakone pozitive të jetesës, si për shembull, ndërgjegjësimin
• të ndryshosh bindjet për t'u hapur udhën mundësive fantastike në jetë
• të arrish synimet duke përdorur teknika të provuara e të besueshme
• të kapërcesh frikën e të lundrosh me universin
• të gjesh qëllimin më të lartë në jetë e të bëhesh një dritë që shkëlqen për të tjerët.

Të dhëna

Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë