Malone vdes Shiko më të madhe

Malone vdes

Samuel Beckett BTI0039

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkruar dhe botuar në frëngjisht në vitin 1951, dhe në përkthimin anglisht të Samuel Beckett-it në vitin 1956, Malone vdes është romani i dyti nga botimet e menjëhershme të pasluftës, shkruar gjatë asaj periudhe të cilës Beckett i referohet si "rrethimi në dhomë".

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789995684747

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

'Malone ", shkruan Malone," është çka që më quajnë tani. "Në shtratin e vdekjes, duke vrarë kohën me tregimet dhe redaktimin e tyre, situata e tetëdhjetëecavjeçarit Malone, mbi gjendjen e tij, është kontradiktore dhe e fragmentarizuar, me ndryshimin e kapriçove të ditëve që kalojnë: pa pjekuri, pa elegji; humor, gjallëri, dhe i aftë për tërbim edhe më të egër krahasuar me pararendësin e tij Molloy. Malone premton heshtje, por si tregimtar që ofron, në mënyrë të papërmbajtshme, më tepër.

Të dhëna

ISBN9789995684747
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
PërkthyesiUrim Nerguti